księgowy Gliwice
Księgowość

Pomoc w prowadzeniu twojego biznesu, księgowy Gliwice zrobi to najlepiej jak potrafi

W dzisiejszych czasach konkurencja jest ogromna, przez co utrzymanie się na rynku pracy nie jest prostym zadaniem. Aby usprawnić działania przedsiębiorstwa, warto przeprowadzić analizę, która pozwala nie tylko opracować najlepszą strategię dla rozwoju firmy, ale też znaleźć oszczędności. Osobą, która przeprowadzi wnikliwą analizę finansów Twojego przedsiębiorstwa, jest księgowy Gliwice.

Księgowy Gliwice a prowadzenie biznesu

W jaki sposób Twój księgowy pomoże Ci rozwinąć biznes? Zacznijmy od samych początków, czyli rejestracji działalności. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, zadaniem specjalisty z biura rachunkowego jest też pomoc w złożeniu odpowiednich dokumentów. W momencie, w którym zakładasz własną firmę, musisz zarejestrować spółkę w następujących miejscach:

  • Urzędzie Skarbowym,
  • Urzędzie Miasta,
  • Urzędzie Statystycznym,
  • ZUS-ie.

Jeśli w swoim przedsiębiorstwie zatrudniasz pracowników, Twoim obowiązkiem jest też zgłoszenie się do Inspekcji Pracy lub Sanitarnej. Oczywiście nie można zapomnieć o konieczności pisemnego zawiadomienia Urzędu Skarbowego o rozliczeniu się z podatku VAT i PIT.

 

Jak widać, na początkującego przedsiębiorcę czeka wiele obowiązków związanych z papierologią. A przecież dokumentacja to nie wszystko, w wielu przypadkach należy znaleźć odpowiedni lokal lub biuro, zająć się rekrutacją pracowników czy uzgadnianiem umów z dostawcami. Złożenie odpowiednich dokumentów to jedno z wielu zadań, które należy wykonać. Mając tyle na głowie, warto oddać część obowiązków profesjonalistom. Dobry księgowy pomoże Ci założyć firmę, przez odpowiednie wypełnienie formularzy. W ten sposób unikniesz trudności już na samym początku (nie będziesz musiał kilkakrotnie składać dokumenty) i zaoszczędzisz sobie mnóstwo czasu.

księgowy Gliwice

Na co składa się praca księgowego

Zanim przejdziemy do kwestii z tematu naszego artykułu, na początku warto usystematyzować sobie, czym zajmuje się księgowy Gliwice, Katowic lub innego miasta Polski. Definicja tego zawodu w następujący sposób opisuje obowiązki księgowego:

To osoba, która w firmie zajmuje się szeroko pojętą rachunkowością. Do jej obowiązków należy przede wszystkim zbieranie i analizowanie faktur firmy oraz wszelkich dokumentów związanych z jej działalnością i wpisywanie ich do ksiąg rachunkowych. Księgowy jest często łącznikiem pomiędzy firmą a Urzędem Skarbowym, ZUS-em i innymi instytucjami, do których trafiają rozliczenia.

 

Źródło: careego.pl

 

Osoba księgowego ma również ogromne znaczenie w początkach działalności. Proces rejestracji firmy w Urzędzie Skarbowym, ZUS-ie lub Urzędzie Statystycznym nie jest prostym zadaniem i nietrudno tu o niepotrzebne pomyłki, a co za tym idzie dodatkowe problemy. Dlatego też między innymi z tego powodu warto oddać dokumentację w ręce specjalistów.

 

Zawsze dwa kroki przed konkurencją

Zawód księgowego kojarzy nam się z liczeniem, podatkami lub rozliczaniem składek ZUS. Zatrudniając specjalistę od prowadzenia ksiąg rachunkowych, mało kto z nas myśli o korzyściach związanych z uporządkowaną dokumentacją i wiedzą fachowca, która w niejednej sytuacji pomaga nam uniknąć niepotrzebnych błędów.

 

Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko możliwość opracowania strategii firmy, ale też bieżące śledzenie zasobów Twojego przedsiębiorstwa pozwala zauważyć wszelkie nieprawidłowości oraz pomaga wykryć niepożądane zjawiska, do których wliczają się m.in. kradzieże.

Szukasz osoby, która zajmie się rachunkowością w Twojej firmie? Zgłoś się do nas i pozwól, by Twoimi finansami zajął się księgowy Gliwice.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ