akta osobowe
Księgowość

Akta osobowe, formułowanie przyczyn

Akta osobowe formułowanie przyczyn rozwiązania umowy o pracę – warsztaty i Celem wpisu na blogu jest przedstawienie od strony praktycznej zadań powiązanych z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej, w tym elektronicznych akt osobowych.

Jak prowadzić akta osobowe

W szkoleniu wykorzystane jak prowadzić akta osobowe od 2020 zostaną najnowsze stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego dotyczące problematyki prowadzenia dokumentacji kadrowej.

akta osobowe

Na jakie pytanie odpowie szkolenie

Szkolenie odpowie między innymi na pytania oznacza to, można żądać od kandydata na pracownika zaświadczenia o niekaralności i jakim sposobem długo takie zaświadczenie jest aktualne, to znaczy umowa o pracę zawartą w formie ustnej jest ważna dodatkowo jakim sposobem prawidłowo wykluczyć z akt pracowniczych transkrypcja zawiadomienia o ukaraniu pracownika karą porządkową. W trakcie wpisu na blogu uczestnicy skompletują, z czego składają się akta osobowe oraz teczkę akt osobowych.

Zasady prowadzenia akt osobowych

Zobacz Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników i archiwizacji dokumentacji pracowniczej. Nowe normy prowadzenia i archiwizowania dokumentacji pracowniczej na podstawie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku akta osobowe, jaka kategoria ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. Dokumenty pochodzące od kandydatów na pracowników. Dokumenty dotyczące nawiązania stosunku pracy oraz przebiegu zatrudnienia.

Dokumenty dotyczące ustania stosunku pracy. Dokumentacja związana z odpowiedzialnością porządkową pracownika. Pozostała specyfikacja pracownicza w kwestiach połączonych ze stosunkiem pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ